Zmiany w podatkach 2014 r.

5 gru 13, 11:36
fot. Thinkstock/iStockphoto

Zmiany w podatkach, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. przez wielu określane są jako rewolucyjne. Dotyczy to w szczególności podatku VAT, w którym pojawia się najwięcej nowości, a duża część z dotychczas funkcjonujących zasad przestaje obowiązywać. Nowelizacje pozostałych przepisów, a więc przede wszystkim o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej mają na celu głównie ograniczenie możliwości optymalizacyjnych, w tym także tych najbardziej popularnych, przy wykorzystaniu spółek komandytowo akcyjnych. Większość z tych zmiany ma więc bardzo istotny i praktyczny charakter.

Najważniejsze nowości dotyczą zasad rozpoznawania obowiązku podatkowego na gruncie podatku VAT, odliczania podatku (w tym także od samochodów), a także wystawiania faktur. Nowe przepisy wymuszają więc weryfikację przygotowania systemów finansowo-księgowych.

Zmienią się nie tylko zasady rozliczania VAT, ale również niektóre ze struktur, czy transakcji przestaną być opłacalne podatkowo. Przede wszystkim, od dnia 1 stycznia 2014 r. spółki komandytowo-akcyjne staną się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych. Tym samym, ta forma prowadzenia biznesu znacznie straci na atrakcyjności.

Wszystkie te zmiany wymagają przemyślanego działania i odpowiedniego przygotowania, które pozwoli uniknąć negatywnych konsekwencji mogących wynikać z nieznajomości nowych przepisów.

Warto zapoznać się z nadchodzącymi zmianami już dziś.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i do wzięcia udziału w szkoleniu polecanym przez Biznes.pl

Czy jesteś przygotowany do zmian w podatkach 2014? (Warszawa)

Czy jesteś przygotowany do zmian w podatkach 2014? (Poznań)

Widzisz błąd na stronie? Wyślij wiadomość do redakcji

Napisz do nas

zamknij
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (74)

~Observer do ~malkom: Poza Polską czy w Polsce ? Oto pytanie!
Od darowizn w Pl płacisz podatek , gdy od jednej osoby otrzymasz ponad 4900 PLN. W UK - nie płacisz podatku.
Tak czy owak , przyłącz się do nas. Skorzystasz i zabezpieczysz się !
https://grupamtw.com
28 mar 12:17
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~malkom : Cóż... jest radośnie, bo drugi rok działamy formalnie poza Polską, w formie spółki w UK z przedstawicielstwem w Polsce. Dlaczego optymalizacja? Bo w PL w żaden sposób byśmy nie dali rady się utrzymać finansowo - zbyt wysokie koszty. Na schemacie Pawła Kurnika zaoszczędziliśmy w ciągu jednego roku ponad 12 tysięcy, a to naprawdę duże pieniądze. Koszty, formalności - to wszystko nie ma porównania, i co najważniejsze - jest w 100% legalne. Po co zatem męczyć się w PL?
3 sty 08:12 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
0%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~gala do ~ala: większe długi mamy teraz w tym pseudo kapitalizmie ,nie dziw się ludziom którym kiedyś żyło się lepiej ,wszyscy mieli pracę i tanie mieszkania ,teraz mamy wolność,samochody i pełne półki ,a nie którzy nie mają co do garnka włożyć .Wszyscy politycy i korporacje biorą pod uwagę tylko Warszawę i możliwość dużych zarobków ,ale Polska to nie tylko Warszawa ale miasteczka i wioski o bezrobociu 45% jak np. Szydłowiec.Skoro jest tak dobrze to gdzie jest Polska młodzież .Część z niej kupiła mieszkania i samochody na kredyt który będą spłacać przez 30 lat jak dożyją i będą mieć pracę ,a cała reszta wyjechała i pracuje na angielskie emerytury.
1 sty 18:44 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~ala do ~resentyment: Chłopie...co Ty za bzdury opowiadasz, jedyne co rosło to nasze zadłużenie, które będziemy spłacać przez pokolenia i nigdy nie zdołamy nadrobić uwstecznienia spowodowanego komunizmem. Jak tak tęsknisz na socjalizmem to wypad na Kubę - tam na takich głupków czekają! Żenada!!!
1 sty 13:12 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~sWV : "Motorem polskiej gospodarki są mali i średni przedsiębiorcy. To oni tworzą i mnożą bogactwo tego kraju. Im mniej skrępowana jest ich działalność tym skala tego wzrostu jest większa. Tymczasem państwo polskie konsekwentnie narzuca nowe ograniczenia i zwiększa daniny, doprowadzając w ten sposób do upadłości wielu firm i załamania gospodarki. Jeśli nie zaczniemy uwalniać rynku, skończy się to dla nas, oraz dla przyszłych pokoleń - tragicznie.

Kongres Nowej Prawicy konsekwentnie powtarza że obniżka podatków i likwidacja biurokracji jest jedyną drogą do dobrobytu Polaków. Zmniejszenie obciążeń pozwoli polskiej gospodarce, wreszcie rozwinąć skrzydła, które są nieustannie podcinane, poprzez kolejne daniny i ograniczenia narzucane przez kolejne ekipy rządzące.

KNP organizuje szereg spotkań poświęconych sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw, coraz gorszym stanie naszej gospodarki oraz o tym jaką alternatywę stanowi Kongres Nowej Prawicy. Zobacz czy będziemy w Twoim mieście:
https://www.facebook.com

Lepiej tez wklejać bez linku ponieważ nie wszystkie portale "przepuszczą" takie komentarze. Zamiast linku można napisać coś w stylu:
"szukaj na facebooku: WOLNY BAZAR".
18 gru 13 14:23 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
25%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~magda4000 : Jeśli ma się dobry program do faktur czy rachunków, to nie trzeba przejmowąc się aż tak tymi zmianami. Zazwyczaj teraz programy same się aktualizują i są wyświetlane w programie konkretne zmiany więc łatwo się odnaleźć. Ja używam akurat programu z Mega-tech. Oczywiście co przeczytamy, to nasze więc zawsze warto coś wcześniej sobie poczytać:)
15 gru 13 20:09 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
80%
20%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~kynopis : Tyle rozbiorow i tyle zrywow powstan patriotycznych i nic,Tyle wojen i okupacji ,tyle hohaterskich mogil,przesladowan i biedy i nic.Tyle Dzialaczy,sluzb,wojska,milicji agentow,konfidentow i nic.Ciagle trawmy ,choc w Polsce patrioty trzeba szukac na Krakowskim Przedniesciu w rocznice Niwpodleglosci i nic, bo ciagle nie ma Niepodleglosci!
15 gru 13 11:08 | ocena: 100%
Liczba głosów:5
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~kynopis : Mozna by bylo wystawic rachunek Niemcom za zniszczenia i ofiary ludobojstwa ,ktore nie ulega przedawnieni,napasci IIIRzeszy Niemiec na Polske To suma niebotyczna ,mysle ,ze nasi eksperci jak Pan Balcerowicz potrafia w przyblizebiu podac ta Kwote. Ale mozna isc na kompromis i przyjac euro w polsce 1;1 czyli wymiana jak w DDRrze!
15 gru 13 10:59 | ocena: 100%
Liczba głosów:4
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~gerd do ~europejczyk: On nie ma sponsorów. Jak by miał, to wiadomo by było o co mu chodzi. Wydaje się że o powrót do wspanaiłych czasów komuny, tak jak piszesz, ale moze sam nie wie czego chce. Osobiscie mysle, że jemu jest teraz żle a inni maja lepiej i to nie jest sprawiedliwe a nawet MEGA BŁĘDNE..
13 gru 13 12:45 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~europejczyk do ~hytrusek: komunizm, nota bene wszystko się niektórym chrzani, liberalizmów, mamy libertynizm obyczajowy, a niemal doskonałą likwidację liberalizmu gospodarczego, ten system jaki już prawie udało się zbudować (wymyślony w II połowie XX wieku przez brytyjskich neomarksistów nazywa się socjalizmem demokratycznym, w socjalizmie wszystko zgadza się w teorii, praktyce społeczeństwo jest "dymane", nie bez kozery wielki kapitał finansuje socjalistów we wszystkich chyba państwa rozwiniętych, ma za to przywileje, znowu ingerencja państwa w gospodarkę (serwowana np przez Brukselę) jest większa niż za sowieckiego NEP-u, ale co tam, dyrdymały można pleść, zwłaszcza jak ma się sponsorów
7 gru 13 02:31
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Jan do ~3x15: wsadź sobie taki tok myślenia macicznego wD
6 gru 13 19:34 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~hytrusek do ~czas na ZMIANY !!!: a co ma być w zamian ?
6 gru 13 19:12
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~semak do ~czas na ZMIANY !!!: ciekawe
6 gru 13 19:11
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~czas na ZMIANY !!! do Jmg Pages: Wy nie widzicie, że wina nie polega na tym, że ślę źle wdraża liberalizm ale na tym, że LIBERALIZM GOSPODARCZY jest BŁĘDNĄ UTOPIĄ - inną błędną utopią był kiedyś socjalizm, w jego ówczesnym wydaniu.
Tzw liberalny kapitalizm ma dwa teoretyczne fundamentalne błędy (błędy w aksjomatach) - to dlatego ten rodzaj kapitalizmu tak źle funkcjonuje w praktyce.
DWA MEGA BŁęDY OBECNEGO KAPITALIZMU:
1) zakłada on zasadniczą równość dochodów i PKB (w rzeczywistości dochody są zawsze wyższe od PKB, a oszczędności zawsze wyższe od realnych inwestycji). To nie oszczędności brakuje (ich jest zawsze w nadmiarze) a dodatkowo ich nadmiar niszczy gospodarkę - jednym z przejawów jej niszczenia są kryzysy jak ten obecny.
2) nie występuje tzw krańcowa produktywność kapitału dla wszystkich rodzajów inwestycji. Owszem -obligacje, akcje, wynajem mieszkań - taką inwestycyjną cechę przejawiają. Ta reguła nie dotyczy jednak większości inwestycji bezpośrednich w przemysł i większości inwestycji usługowych. Przy czym należy od razu zrobić rozróżnienie, że czym innym jest inwestycja bazowa w fabrykę jogurtu a czym innym akcje (instrument pochodny od tej inwestycji- nie mylić z finansowymi instrumentami pochodnymi) wyemitowane w oparciu o prawa własnościowe do tego biznesu. To sprawia, że nadmiar kapitału (wolnych oszczędności) nie może być reinwestowany ze spadającą stopą zwrotu - wówczas produkcja dążyłaby w dłuższym okresie do niemalże zrównania z dochodami. W rzeczywistości tak nie jest. Da się te obie reguły łatwo udowodnić teoretycznie, ale pozwólcie, że zrobię to w innym miejscu. Nie chcę, żeby jakiś liberał ukradł dorobek wynikający z mojego talentu do ekonomii wybaczcie, że nie grzeszę skromnością). Te dwa poprawione aksjomaty pozwalają rozwinąć całą, zupełnie nową teorię ekonomiczną. Wykorzystanie moich odkryć może wręcz zrewolucjonizować gospodarkę i stworzyć nowy systemy ekonomiczno-społeczny. W każdym razie liberalizm (szkoły klasyczne ekonomii) na pewno odchodzi do lamusa. Nie potrzeba tutaj nawet mnie, ten system sam upada, gdyż jest fałszywy.
Nowa Prawica - przestańcie się podniecać, uczcie się prawdy, bo nara nic nie wiecie !!!!

6 gru 13 19:06 | ocena: 80%
Liczba głosów:5
80%
20%
| odpowiedzi: 4
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~zrozpaczony : a kiedy składki ZUS będą powiązane z dochodami samozatrudnionego??
6 gru 13 19:02 | ocena: 100%
Liczba głosów:6
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Wiadomości | Raporty

Sonda

 

Dodaj do "Ulubionych"

zamknij

Aby dodać naszą stronę do Ulubionych naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + D na klawiaturze.

Zamknij