Gra giełdowa (http://biznes.pl/gra-gieldowa) to darmowa symulacja biura maklerskiego, gdzie każdy może uczyć się inwestować na giełdzie nie ryzykując prawdziwych pieniędzy. Załóż rachunek inwestycyjny aby otrzymać 10 000 zł wirtualnej gotówki. Zacznij kupować i sprzedawać akcje aby pomnożyć jego wartość. Wyniki innych graczy możesz obserwować w rankingu.

Zasady gry

1. Określanie pseudonimu w Grze giełdowej

12 cze 13, 14:06 | Biznes.pl

3. Zawartość rachunku

12 cze 13, 14:04 | Biznes.pl

Kurs inwestowania

System notowań na GPW

26 sie 13, 15:00 | Onepress
System notowań na GPW

Na GPW funkcjonują obecnie dwa systemy notowań: system notowań jednolitych oraz system notowań ciągłych. Oba systemy różnią się dość zasadniczo. O tym, do którego zostanie przypisany dany instrument finansowy, decyduje Zarząd Giełdy.

więcej

#8 Metody zarządzania portfelem

19 sie 13, 09:43 | Onepress
#8 Metody zarządzania portfelem

Skoro i tak wszystkie informacje na temat akcji i inwestowania są już w cenach, to po co w ogóle czytać o znanych metodach zarządzania portfelem? Chociaż nie możemy ich traktować jako gotowych strategii, które możemy po prostu powtórzyć i zarobić krocie, warto je znać.

więcej

#7 Efektywność rynku, czyli dlaczego trzeba być samodzielnym?

12 sie 13, 09:37 | Onepress
#7 Efektywność rynku, czyli dlaczego trzeba być samodzielnym?

Efektywność rynku to dość kontrowersyjny termin uknuty przez społeczność akademicką zajmującą się giełdą. Niektórzy wierzą, że rynek jest efektywny, inni nie. Jak to zwykle bywa, prawda leży zapewne gdzieś pośrodku.

więcej

Nagrody

Najlepsi gracze we wrześniu

15 paź, 14:59 | Biznes.pl
Najlepsi gracze we wrześniu

We wrześniu WIG wzrósł z poziomu 52 416 do 54 878 punktów czyli o 4,69%. Najlepsi gracze gry giełdowe zarobili jednak wielokrotnie więcej.

więcej

Najlepsi gracze w sierpniu

22 wrz, 14:15 | Biznes.pl
Najlepsi gracze w sierpniu

Podsumowując naszą grę giełdową: sierpień był lepszy dla inwestorów niż poprzednie miesiące. W lipcu każdy z opisywanych co miesiąc przez nas indeksów był na minusie. Podobnie było w czerwcu. Natomiast w sierpniu tylko jeden obniżył swą wartość.

więcej

Najlepsi gracze w lipcu

5 sie, 12:30 | Biznes.pl
Najlepsi gracze w lipcu

Podsumowując naszą grę giełdową: lipiec był kiepski dla inwestorów. Z sześciu opisywanych co miesiąc przez nas indeksów, każdy był na minusie. Podobnie było w czerwcu.

więcej

Regulamin

Regulamin Gry giełdowej

12 cze 13, 14:10 | Biznes.pl
Regulamin Gry giełdowej

Zapisy nt. regulaminu Gry giełdowej zostały ujęte w Regulaminie Biznes.pl dostępnym na stronie  http://biznes.pl/regulamin

więcej

Sonda

 

Dodaj do "Ulubionych"

zamknij

Aby dodać naszą stronę do Ulubionych naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + D na klawiaturze.

Zamknij