Integer nie planuje obecnie emisji akcji mimo planów podniesienia kapitału docelowego

Zarząd Integera nie planuje obecnie emisji akcji – poinformował Rafał Brzoska, prezes spółki. W opublikowanych w czwartek projektach uchwał na ZWZ zarząd spółki proponuje zwiększenie upoważnienia do emisji akcji w ramach kapitału docelowego do 1,165 tys. walorów z 936 tys. obecnie.

„Zarząd spółki Integer.pl w nawiązaniu do projektów uchwał na zwyczajne walne zgromadzenie zwołane na 1 czerwca 2015 roku informuje, że w najbliższym czasie nie planuje przeprowadzenia emisji akcji” – napisał Brzoska w przesłanym oświadczeniu.

„Projekt uchwały dotyczący zmiany statutu spółki i uprawnienia zarządu do emisji do 1.164.632 akcji jest jedynie propozycją, by umożliwić zarządowi spółki posiadanie elastycznej opcji finansowania dynamicznego rozwoju grupy Integer w przyszłości” – dodał.

Brzoska poinformował, że zarząd Integer.pl uważa, że obecny poziom kursu nie odzwierciedla fundamentalnej wartości spółki i przy obecnym kursie nie rozważa przeprowadzenia emisji akcji.

Grupa prowadzi prace związane z IPO spółki InPost oraz z dokapitalizowaniem spółki easyPack.

„Potencjalna emisja akcji w przyszłości byłaby jedynie uzupełnieniem tych źródeł” – napisał Brzoska.

W czwartek w Integer poinformował o zwołaniu na 1 czerwca ZWZ, które miało m.in. podjąć uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału docelowego przez upoważnienie zarządu do emisji do 5,8 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru (wobec 936 tys. obecnie) do końca 2018 r.

Po tej informacji kurs spółki zaczął mocno spadać, by na koniec dnia stracić ok. 12 proc.

Po zamknięciu sesji zarząd skorygował komunikat i projekty uchwał na walne zgromadzenie, znacząco zmniejszając skalę nowego kapitału docelowego. W poprawnej wersji upoważnienie do emisji ma on wzrosnąć z 936 tys. akcji do 1,165 mln akcji.

Zarząd Integera będzie mógł zadecydować o wydawaniu akcji w zamian za wkłady niepieniężne.

Z uzasadnienia uchwał wynika, że zarząd chce dysponować elastycznymi narzędziami pozyskiwania środków finansowych oraz mieć możliwość przejmowania innych podmiotów.