5 lut 13 12:59

CD Projekt sprzedał 5 mln egz. Wiedźmina 1 i 2; zapowiada premierę Wiedźmina 3 na '14

CD Projekt sprzedał 5 mln egzemplarzy pierwszej i drugiej części Wiedźmina - poinformował w rozmowie z PAP prezes spółki, Adam Kiciński. Spółka zapowiada, że premiera trzeciej części serii, gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" odbędzie się w 2014 roku.

Udostępnij
0
Skomentuj
fot. Hemera/Thinkstock

"Na przełomie stycznia i lutego osiągnęliśmy sprzedaż rzędu 5 mln egzemplarzy pierwszej i drugiej części Wiedźmina" - powiedział Kiciński.

Prezes zapowiedział, że trzecia część gry ukaże się w 2014 roku.

"Premiera gry »Wiedźmin 3: Dziki Gon« będzie mieć miejsce w 2014 roku. Gra ukaże się w tym samym czasie na komputery PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacji" - powiedział.

"Jest to także ostatnia część trylogii, w której będzie miał miejsce wielki finał fabuły. Nie jest to jednak jednoznaczne z końcem franczyzy. Franczyza będzie kontynuowana" - dodał.

Prezes poinformował, że Wiedźmin 3 połączy sprawdzone elementy serii takie, jak nieliniowa historia i dobry system walki z elementem nowym, jakim jest otwarty świat (sandbox).

"W trzeciej części Wiedźmina fabuła będzie tak samo rozwinięta i nieliniowa jak w poprzedniej części, a jednocześnie świat będzie otwarty. Teren, po którym będzie poruszać się gracz, jest 30 razy większy niż w Wiedźminie 2" - powiedział.

Dodał, że w produkcję Wiedźmina 3 zaangażowano więcej środków niż w przypadku drugiej części serii, nakłady te nie są jednak istotnie wyższe.

"CAPEX przewidziany na Wiedźmina 3 jest trochę większy niż na drugą część gry, ale nie wielokrotnie większy. Wejście w nową generację nie powoduje bowiem istotnego zwiększenia kosztów. Ten tytuł ma natomiast potencjał zyskowny wielokrotnie większy niż cokolwiek, co do tej pory zrobiliśmy".

Wtorkowe wydanie Game Informer, miesięcznika poświęconego grom wideo, w dużej mierze poświęcone trzeciej części Wiedźmina, rozpoczyna kampanię reklamową gry.

"Game Informer, który ukazał się we wtorek, ma na okładce Wiedźmina 3, a w środku czternastostronicową zapowiedź naszej gry. Game Informer to miesięcznik poświęcony grom wideo, który jest magazynem o najszerszym dotarciu do grupy docelowej mężczyzn 18-34 lata na całym świecie. Ma nakład ponad 8 mln egzemplarzy, łączny zasięg 34 mln osób i konwersję czytelnictwa na decyzje zakupowe rzędu 91 proc." - powiedział Kiciński.

"Przez najbliższe 3 tygodnie Game Informer będzie miał wyłączność na komunikację medialną dotyczącą Wiedźmina 3. Oczekujemy, że bardzo mocno przełoży się to później na sprzedaż całej serii Wiedźmina. Na przełomie lutego i marca zaprezentujemy się w innych magazynach i rozpoczniemy intensywną kampanię informacyjną. Jeszcze w pierwszej połowie roku pokażemy masę nowych materiałów. Bardzo ciekawie zapowiada się nasz występ na czerwcowych targach E3. W drugiej połowie roku będziemy chcieli zawrzeć umowy z dystrybutorami" - dodał.

Kampania ma jednocześnie wspierać sprzedaż Wiedźmina 2, który będzie głównym generatorem wyniku finansowego CD Projekt w 2013 roku.

"Kampania Wiedźmina 3 będzie trwała aż do premiery. Będzie zawierała elementy wspierające sprzedaż drugiej części gry. Wierzymy, że dwójka jako stosunkowo nowy tytuł ma jeszcze duży potencjał sprzedaży i będzie głównym generatorem wyniku finansowego CD Projekt w 2013 roku" - powiedział prezes.

Udostępnij
0
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (25)

~Futurotles z Londynu : W 2014 roku rynek gier komputerowych załamie się, a w jego miejsce wejdą rozrywki nowej generacji. Generacji osób bardziej aktywnych fizycznie i rozwiniętych umysłowo. Ujawnione zostaną wyniki badań wskazujące na niekorzystne działanie gier, ot chociażby efektów stroboskopowych - na mózg ludzi, szczególnie w młodym wieku. Reklamy gier tak jak papierosów i lekarstw zostaną zaopatrzone w stosowne ostrzeżenia. Największym obciachem dla młodego człowieka będzie otrzymanie na komunie lub pod choinkę konsoli lub kolejnej gry. Dzieci przeniosą się z wirtualnych jaskiń do rzeczywistości.
5 lut 13 13:06 | ocena: 60%
Liczba głosów:5
40%
60%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~urzednik : Władza jest aby władać a my jesteśmy jej prawą ręką. Urzędnik jako najbardziej przydatna jednostka ma mieć wszędzie pierwszeństwo. Reszta to masy do roboty i nie trzeba się nimi zajmować a tym bardziej przejmować. Mają robić i nie narzekać. Zamordyzm i pała to najlepsze środki do poskramiania niewolnych mas. Masy gonimy do roboty i wyciskamy jak cytrynę (niedługo cytryna będzie dla was niedostępnym luksusem). Pogudźcie się ze swoją rolą w szeregu. Robimy dla was igrzyska w postaci wyborów i śmiejemy się z waszej naiwności. Jak za dużo chorujecie to znaczy że jesteście nieprzydatni i trzeba się żegnać z tym padołem. Maszyna idzie na złom a nieprzydatny do piaseczku na nawóz. Pamiętajcie co macie robić: pracować i płacić, cieszyć się że tak mało zdzieramy. A możemy więcej.
5 lut 13 12:47 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~IksMxjOrAQI : Hola Manel, gracias por la info en cuntao a los ISO nativo, estos isos en mfaltiplos de 160 fueron los que determinf3 la gente de Bandito en Hollywood despue9s de hacer mfaltiples ane1lisis cuando produjeron con Shane Hurlbut la pelicula de Act of Valor y es lo que se ha tomado como referencia por todos los que nos dedicamos a esto, ya que segfan lo que Shane explicf3 en las DSLR los mfaltiplos de 160 producen menos ruido en la imagen por la informacif3n que Canon le proporcionf3. Shane Hurlbut es uno de los Explorers of Light de Canon y por eso tiene acceso a toda esa informacif3n y al haber sido el primero en filmar una peledcula con esta tecnologeda es a quien se le de1 cre9dito. Saludos.
18 lut 13 02:49
Liczba głosów:0
0%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Abort, ABORT IT. Roger that : Napisz komentarz...że katohol byl na pokładzie. I że nadużywali niektórzy. A zginęli wszyscy. Zupełnie jak w samochodach: panienki na tylnym siedzeniu nie piły a tez na księzycu. Wystarczy jeden nakatoholowany młokos-emeryt za kierownikiem... i całea społeczność jest Schtetke! Niebywała konstatacja. A jak sie to na Polske przełoży to .O Łałł ajajciu.
Do było do wątku w kórym blokada komentów jest.

A kto szkolił managerów ZUSu? ..największej piramidy o charakterze daleko wykraczającym poza finanse, zachaczającej o niewolnictwo i handel żywym towarem.. ale i to przekracza bo wchodzi w handel żywym nienarodzonym towarem.

Do spłacenia Dług za głupote rodziców że nie użyli prezerwatyw lub doktor był na usługach czarnej mafii i odmówił.
Doktor ZAPŁACI.
5 lut 13 15:22
Liczba głosów:0
0%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~ola : ZUS od dawna okradał wszystkich
Skoro firma podpisuje umowe o ubezpieczenie ponosi odpowiedzialność w wyniku utraty zdrowie
JAK JEST W PRZYPADKU ZUS?
Pieniądze społeczne zginęły ? ( zostały zutylizowane)
Teraz chorzy umierają bo nie stać ich na leczenie .
Kochani spojrzyjmy prawdzie
Nic dobrego nas nie czeka jak powiedzieć dość kłamstwa oszustwa okradania ludzi .
Dołącz do nas
Osób pokrzywdzonych
którzy nie popierają żadnej partii politycznych
WPISZ
pokrszywdzeni,org
Popierają tylko uczciwych ludzi

5 lut 13 13:41 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~EdgarH do ~dzo: Oto co napisał w tej sprawie twój rzekomy rzecznik ZUS:
"Witam,
nazywam się Mikołaj Skorupski i nie jestem rzecznikiem prasowym ZUS.
Rzecznikiem ZUS jest p. Jacek Dziekan.
O ile mi wiadomo, pełni on tę funkcję od ponad 2 lat.

Pozdrawiam
Mikołaj Skorupski"

Zanim napiszesz jakąś głupotę to zastanów się ze dwa razy. Bo nieodpowiedzialnych ludzi w naszym kraju już za dużo.
5 lut 13 13:46 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~J.S. do ~!: 100% fake. Co to coś w ogóle robi pod wątkiem z grami? Kto takie teksty wymyśla? Kto i po co poświęca swój czas na sianie zamętu?
Mam nadzieję, że mój komentarz będzie ostatnim pod tym czymś; wycieranie swojej gęby fałszywymi cytatami powinno być wystarczające do bezwzględnego wykluczenia takiego osobnika z wszelkiej dyskusji.
5 lut 13 13:37 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Tomasz Jezusa do ~!: Likwidacja ZUSu to ukłon rządu premiera Tuska w kierunku młodego pokolenia zatrudnionego na umowy zlecenie. Nie udało sie zatrudnić ich na normalne umowy z emerytura i z państwową służbą zdrowia, to zlikwiduje się ZUS i sprywatyzuje służbę zdrowia. By żyło się lepiej.
5 lut 13 13:53 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~sdf do ~Futurotles z Londynu : zbyt piękne aby było prawdziwe. Gry, internet... uzależniają jak "chemiczne" używki. Powrót do rzeczywistości wcale nie będzie taki prosty jak piszesz. Problem jest na razie bagatelizowany - dużo więcej mówi się o problemach z alkoholem i narkotykami.
5 lut 13 13:36 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~koleś : Czemu nikt nie narzeka ? To proste, bo ja mam to wszystko w ..... W polsce zamiast wiadźmina przydałby się polski Janosik dla głodnych polaków i dr. Judym dla chorych polaków. Za kasę z wiedźmina proponuję sfinansowanie np. protez dla potrzebujących.
5 lut 13 12:38 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Przejdź do profilu

Szukaj

Notowania wybrane

aby oglądnąć wykres potrzebujesz Adobe Flash Player

Get Adobe Flash player

Symbol Kurs Zmiana % Zmiana
CDR
27,75 2,40 0,65

jutro - poniedziałek, 30 maja 2016

CzasDaneOkresAktualna wartość
01:50Japonia - Sprzedaż detalicznaKwiecień
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów w usługachMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów biznesuMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów producentówMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów w gospodarceMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów konsumentówMaj
14:00Niemcy - Inflacja HICP - wst.Maj
14:00Niemcy - Inflacja CPI - wst.Maj

dziś - niedziela, 29 maja 2016

Publikacja raportu za 2015 rok.
ZWZA ws. m.in. podziału zysku w roku obrotowym 2015.

Najbliższe terminy podatkowe

31 maja 2016 (wtorek)Termin złożenia deklaracji VAT-11 - osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, niebędące podatnikami VAT i niemające obowiązku składania deklaracji VAT-7, VAT-7K lub VAT-7D, dokonujące WDT nowego środka transportu -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin przekazania przez płatnika, o którym mowa w art. 26 ust 1 CIT, pobranego zryczałtowanego podatku -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin przekazania przez płatnika podatku od należności wypłaconych osobom niemającym w RP miejsca zamieszkania/siedziby z tytułu art. 21 ust 1 i art. 22 ust 1 CIT -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin złożenia deklaracji CIT-7 -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin płatności podatku w formie karty podatkowej -

Największe zmiany (GPW)

nazwa kurs bieżący
(PLN)
zmiana ceny (%)
 • 0
 • 20
 • 40
 • 60
 • 80
 • 100
CFI 39,85 20,76
POL 0,45 18,42
REG 0,83 12,16
08N 1,30 12,07
EDI 2,59 7,92
KSW 67,86 7,71
PBF 3,70 7,56
MLK 1,76 7,32
nazwa kurs bieżący
(PLN)
zmiana ceny (%)
 • -100
 • -75
 • -50
 • -25
 • 0
IDG 0,33 -10,81
CPD 4,69 -9,63
RSE 2,27 -9,20
IPE 2,18 -9,17
HRP 1,51 -6,79
INL 9,80 -6,67
AAT 3,18 -6,47
ENA 10,00 -6,10
nazwa kurs bieżący
(PLN)
obrót (tys. PLN)
PKO 24,80 81 326,40
PKN 69,30 60 039,28
PEO 153,15 55 890,61
KGH 62,64 52 735,14
PZU 32,50 46 647,40
PGE 12,59 38 804,68
ALR 53,98 29 903,83
PGN 5,44 24 840,33

komentarze

title
2100 pkt. znów w grze
27 maja, 22:13
Tomasz Kania | Dom Maklerski BZ WBK
title
GPW wraca do spadków, spora strata Enei
27 maja, 17:54
Paweł Grubiak | Superfund TFI
title
Podaż nieco silniejsza
27 maja, 17:38
Piotr Trzciński | Dom Maklerski BZ WBK
title
Ceny ropy tuż pod psychologiczną granicą
27 maja, 16:49
Paweł Grubiak | Superfund TFI
title
Poszerzanie grupy inwestorów
27 maja, 16:06
Emil Szweda | obligacje.pl
Pokaż więcej
 • Copyright © 2016 Biznes.pl