Raport: prognozy finansowe

Sesja giełdowa jest zakończona. 05:21 10.02.2016

Data wystawienia:

 Od:   Do: 
Pokaż
Aktualnie brak prognoz

???

zamknij

Korzystanie z tej funkcji wymaga zalogowania

Możesz zalogować się teraz: zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? załóż konto
Zamknij
Nazwa
X

Ściągnij do pliku
|
Drukuj
|
|
Objaśnienia tabel

Notowania indeksu WIG20 prezentowane są bez opóźnień. Notowania pozostałych walorów z GPW Główny Rynek (rynek regulowany) prezentowane są z 15 minutowym opóźnieniem. Strona odświeżana jest przez użytkownika. Onet.pl dokłada wszelkich starań aby dane i informacje zawarte w Serwisie były prawdziwe i aktualne. Onet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne dane lub nieaktualne informacje zamieszczane w ramach Serwisu, co dotyczy w szczególności skutków czynności podejmowanych przez użytkowników Serwisu na podstawie jego treści.

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (80)

~BYK : Grupa Kęty prognozuje 126,5 mln zł zysku netto w '14 r.


Grupa Kęty prognozuje na ten rok 126,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 166,6 mln zł zysku operacyjnego - podała spółka w komunikacie.

W 2013 roku zysk netto wyniósł 156,9 mln zł, a operacyjny 150,6 mln zł.

"Zarząd Grupy Kęty zwraca uwagę, iż zysk netto w 2013 roku został zwiększony o kwotę 35,4 mln zł tytułem wyceny aktywa na podatek odroczony (działalność prowadzona w specjalnej strefie ekonomicznej). Nie uwzględniając tego jednorazowego zdarzenia, zysk netto prognozowany na 2014 rok jest wyższy od wartości osiągniętej w roku poprzednim o 4 proc." - napisano w raporcie.

Kęty podały, że głównymi czynnikami wpływającymi na EBIT będzie wzrost wolumenu sprzedaży oraz poprawa rentowności w Segmencie Usług Budowlanych.

Planowana na 2014 rok EBITDA to 250,5 mln zł (wobec 231,6 mln zł rok wcześniej), a sprzedaż 1,74 mld zł (w 2013 r. było to 1,59 mld zł).

Inwestycje w tym roku mają wynieść 143,2 mln zł wobec 114 mln zł rok wcześniej.

"Zarząd spółki zakłada, iż w 2014 roku nastąpi dalsza poprawa koniunktury w gospodarce światowej. W związku z powyższym wszystkie segmenty grupy kapitałowej prognozują lepsze wyniki zarówno w zakresie przychodów ze sprzedaży, jak i zysków z działalności operacyjnej" - podały Kęty.

Prognozowane przychody ze sprzedaży w poszczególnych segmentach przedstawiają się następująco: Segment Wyrobów Wyciskanych 698 mln zł (+10 proc.), Segment Systemów Aluminiowych 618 mln zł (+5 proc.), Segment Opakowań Giętkich 382 mln zł (+3 proc.), Segment Usług Budowlanych 151 mln zł (+14 proc.), a Segment Akcesoriów Budowlanych 45 mln zł (+13 proc.).

Zakładane na ten rok saldo działalności finansowej wyniesie minus 16 mln zł i bazuje ono wyłącznie na kalkulacji kosztów kredytu.

Prognoza została przygotowana przy założeniu ceny aluminium na poziomie 2.050 USD za tonę, inflacji rocznej 2,7 proc., średniego kursu USD 3,30 zł, średniego kursu euro 4,12 zł i wzrostu PKB na poziomie 2,5 proc.

Według szacunków spółki zadłużenie odsetkowe z tytułu kredytów bankowych oraz leasingu wyniesie na koniec 2014 roku ok. 334 mln zł, będzie więc o ok. 67 mln zł wyższe niż na koniec 2013 roku.

"Zarząd zakłada, iż posiadane przez spółki grupy kapitałowej linie kredytowe wraz ze środkami wypracowanymi w trakcie roku pokrywają potrzeby na finansowanie zakładanych wydatków" - napisano w raporcie.

Zarząd optymistycznie ocenia również perspektywy spółki na najbliższe lata. (PAP)
6 lut 14 08:33 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~OSTRZEŻENIE : UWAGA ! Od kilku już miesięcy jakiś mało kompetentny szaleniec na forum KGHM-u, wypisuje pod wieloma nickami komentarze o tej samej treści, celem nagonki na spadki, ponieważ prawdopodobnie ma otwartą krótką pozycję (czyli gra na spadki ), i bardzo poci się i frustruje, gdy kurs tej silnej, o niemal największej płynności na giełdzie, spółki, idzie do góry. Proszę mieć to na uwadze. Dziękuję. Pozdrawiam. P.S. prawdopodobnie po moim ostrzeżeniu, osoba ta ( jedna i ta sama !-proszę prześledzić forum KGHM-u, i cyklicznie powtarzające się jej komentarze ), zacznie wypisywać i szerzyć czarnowidztwo o tej spółce, również na forach innych spółek. P.S. Jeśli pojawi się wpis o innej treści, ale pod tym samym nickiem, co ja teraz piszę, tzn. że to nie ja, ponieważ ja tylko raz piszę. Serdecznie pozdrawiam rozumnych.
10 sty 14 15:50 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Analityk : Grupa Kęty szacuje wzrost przychodów o 11% r/r, zyski 2-3 razy wyższe w IV kw. !!!!!
Warszawa, 19.12.2013 (ISBnews) - Grupa Kęty podała wstępne prognozy wyników IV kw. tego roku, według których przychody wzrosną o ok. 11% r/r, zysk EBIT zwiększy się prawie dwukrotnie, a zysk netto - trzykrotnie w ujęciu rocznym.
"W IV kwartale - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - utrzymywał się pozytywny trend w ilości zamówień na produkty spółek grupy kapitałowej. Według szacunków spółki skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 430 - 435 mln zł, a więc będą wyższe o ok. 11% od wartości zeszłorocznych pomimo spadku cen aluminium na rynkach światowych średnio o 10%" - czytamy w komunikacie.

Cztery z pięciu segmentów biznesowych grupy kapitałowej zanotowały wzrosty przychodów ze sprzedaży, w tym: segment systemów aluminiowych i opakowań giętkich po ok. 11%, segment wyrobów wyciskanych 15%, natomiast segment akcesoriów budowlanych - o ponad 50%. Jedynie na rynku usług budowlanych utrzymuje się trudna sytuacja, która spowodowała ok. 15-proc. spadek przychodów od wartości osiągniętej w analogicznym okresie 2012 roku, podała spółka.

"Według prognozy zarządu spółki skonsolidowany zysk operacyjny czwartego kwartału wyniesie ok. 35 -37 mln zł, czyli będzie prawie 2-krotnie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Głównymi przyczynami tak dynamicznego wzrostu jest poprawa koniunktury na rynku krajowym, utrzymujący się wzrost eksportu oraz wyższa marża operacyjna w segmencie usług budowlanych" - napisano także w materiale.

Zysk EBITDA prognozowany jest na poziomie 56 -58 mln zł. Saldo działalności finansowej (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) w okresie IV kw. będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok 1,7 mln zł (wobec -2,6 mln zł w roku poprzednim), podały też Kęty.

"Zarząd spółki przypomina, iż w związku z otrzymaniem informacji od spółki zależnej Alupol Packaging S.A. o zrealizowaniu przez tę spółkę minimalnego poziomu wydatków inwestycyjnych określonego w ramach zezwolenia strefowego nr 348 (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Tychach) w kwocie 20 mln zł, nastąpiło oszacowanie oraz zaksięgowanie aktywa na podatek odroczony z tytułu przysługującego spółce zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w kwocie 11,3 mln zł. Ponadto w związku z szybszym niż zakładano obłożeniem mocy produkcyjnych przeszacowano wartości dotychczas zaksięgowanego aktywa na podatek odroczony o kwotę 9,9 mln zł. Łączna wartość dodatkowych aktywów wyniosła 21,2 mln zł. Kwota ta powiększyła w całości wynik IV kwartału 2013 roku spółki Alupol Packaging S.A , a także skonsolidowany wynik netto Grupy Kapitałowej Grupy Kęty S.A." - czytamy dalej w komunikacie.

W konsekwencji spółka szacuje, iż skonsolidowany zysk netto wyniesie około 50-53 mln zł, "a więc będzie na poziomie 3-krotnie wyższym niż w analogicznym okresie 2012 roku".

Na koniec grudnia 2013 roku dług netto Grupy Kapitałowej wyniesie ok. 215 mln zł.

Prognoza została przygotowana w oparciu o założenie średniego kursu EUR/PLN w tym kwartale na poziomie 4,19 (wobec 4,11 rok wcześniej) i kursu USD/PLN w wysokości 3,08 (wobec odpowiednio: 3,17) oraz średniej ceny aluminium w kwartale wynoszącej 1817 USD/ t (wobec odpowiednio: 2017 USD/t).

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1568 mln zł w 2012 r.

(ISBnews)
19 gru 13 10:04
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~JanNiezbedny : DM PKO BP w raporcie z 10 grudnia podwyższył cenę docelową akcji Grupy Kęty do 246 zł ze 190 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj".
Raport wydano przy kursie 221 zł. We wtorek na zamknięciu sesji kurs wyniósł 212 zł.

"W 2014 r. Kęty zakończą program inwestycyjny. Wolne przepływy mocno pójdą w górę, dając spółce do ręki pełen wachlarz strategicznych możliwości. Zakładamy korzystny mix: rosnącą dywidendę (3-4 proc. w 2014 i 7 proc. w 2015) plus nowy program inwestycyjny oraz, być może akwizycje" - napisano w raporcie.

Analitycy spodziewają się wysokiej dynamiki sprzedaży spółki wraz z nadchodzącym ożywieniem w kraju i powoli poprawiającej się sytuacji w Europie. (PAP)
18 gru 13 08:43
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Patrol : Wg. analityków Kęty przemysłowa perełka !! art.parkiet..
Przemysłowe perełki z GPW

Jacek Mysior 11-12-2013, ostatnia aktualizacja 11-12-2013 11:36
Polski przemysł wyraźnie wychodzi z dołka. Dlatego spółki z tego sektora 
mogą być jedną z ciekawszych propozycji na nadchodzące miesiące. Na kogo warto postawić?
« 1 / 6 »
Powrót do artykułu
Akcje spółki od połowy 2013 r. są w silnym trendzie wzrostowym, co zaowocowało nowymi historycznymi maksimami. Do kupna skłaniają inwestorów solidne fundamenty i obiecujące perspektywy. III kwartał był rekordowy pod względem sprzedaży, a zarząd spółki zdecydował się niedawno na drugą w tym roku podwyżkę prognozy zysku netto na 2013 r. do 155 mln zł.
Akcje spółki od połowy 2013 r. są w silnym trendzie wzrostowym, co zaowocowało nowymi historycznymi maksimami. Do kupna skłaniają inwestorów solidne fundamenty i obiecujące perspektywy. III kwartał był rekordowy pod względem sprzedaży, a zarząd spółki zdecydował się niedawno na drugą w tym roku podwyżkę prognozy zysku netto na 2013 r. do 155 mln zł.

Źródło: GG Parkiet
11 gru 13 12:01
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~a.s : Witam - nie jest tak źle .W dn25.04 zostały wygenerowane silny sygnał kup na kilku spółkach m.innymi Kety , Getin Noble Bank... Kupiłem Getin noble , ale nie wiem czy nie lepiej bym zrobił kupując Kęty .Przy wybiciu się z kanału trendowego górą powinien wzrosnąć o wysokość tego kanału .Oraz ma szanse wzrostu o wysokość drzewca .
Także sytuacja Techniczna jest dobra
30 kwi 13 08:24
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~inwestor : Kęty spółka na 2014 rekomendacja !!!
cyt..Kęty są bardzo dobrze zarządzanym podmiotem, który już w minionym roku pokazał bardzo dobre wyniki jak na trudne warunki rynkowe. W tym roku otoczenie ma szansę być bardziej sprzyjające, co z kolei powinno znaleźć odzwierciedlenie w kursie akcji.
http://www.parkiet.com
15 sty 14 13:54
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Producent : Jeśli Kęty są tak dobrze zarządzanym podmiotem to dlaczego termin realizacji zamówień z 5 tygodni urósł do 5 miesięcy? Pytanie ilu odbiorców przy takich terminach zacznie rezygnować z zamówień i przenosić się do innych hut, co w dość krótkim czasie przełoży się na kondycję spółki ?
29 sty 14 13:35 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Nasa : Dobre wiesci Grupa Kety zdobywa nowe rynki powstała spolka handlowa Kety Italia (ogłoszono dzis po 14) i zaraz po tym info ktos w 1 pakiecie kupil 4500szt akcji czyli tyle co w 2 tyg sie sprzedaje, bez watpienia bedzie proba przebicia szczytu na 230zł to tylko kwestia czasu...
22 maja 14 18:18
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Agresja : KĘTY do tej pory nie miały wzrostu zysku operacyjnego raczej spadki. Gdzie wypracowany został zysk netto ? I tu brak informacji w komentarzach, jakby żeby nie zrażać inwestorów Finanse ? aktywa Podatkowe? . W ogóle brak wyjaśnienia bez czytania Raportu.
26 mar 14 10:41
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~kulomiot : spolka obronila sie przed magiczna kwota 200zł wiec teraz jest szansa na przebicie szytu na 230zł ale pod warunkiem ze sam WIG beddzie rosł ... a na to ma wplyw juz wiele czynników
18 maja 14 13:37 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~wojtasz do ~ptoku111: korekta w Ameryce i na GPW, ale po ostatnich dniach już tylko na zielono. Kęty to bardzo dobra spółka, z dobrymi wynikami i prognozami. Myślę że 300zł. realne w styczniu.
21 sty 15 21:19 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~html : nie jest zle 10zł dywidendy to jakies 4% wiec calkiem przyzwoita dywidenda na tle innych spolek
wola zainwestowqc ta kase wiec kurs bedzie rosl
3 maja 14 16:38
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~zyta : to jest dobra firma, wyniki na koniec roku będzie miała bardzo dobre, myślę że przekroczenie 300zł. w styczniu jest realne
19 sty 15 20:32 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~BYK : Kęty na historycznym szczycie !!!
http://www.parkiet.com
20 lis 13 10:44
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Przejdź do profilu

Szukaj

Notowania

Sesja giełdowa na GPW jest zakończona.
WIG20 --- --- --- »
WIG --- --- --- »
mWIG40 --- --- --- »
sWIG80 --- --- --- »
NCIndex --- --- --- »
NIKKEI 15 568,08 -3,22% -517,36 USD »
FTSE 5 632,19 -1,00% -57,17 USD »
DJIA 16 014,93 -0,08% -12,12 USD »
NASDAQ 4 268,76 -0,35% -14,99 USD »
ARCELM 3,24 -11,02% -0,36 pkt »
CREDITSUIS 14,25 -8,91% -1,27 pkt »
LINKEDIN 109,98 -8,50% -9,35 pkt »
UCREDIT 3,03 -7,59% -0,23 pkt »
TWARNER 67,29 -6,29% -4,23 pkt »
ROPAB --- 0,00% 0,00 pkt »
ROPAW --- 0,00% 0,00 pkt »
ZŁOTO 1 191,30 0,21% 2,50 pkt »
SREBRO 1 522,00 -0,07% -1,00 pkt »
  Kupno (bid) Sprzedaż (ask)  
EUR/PLN 4,4373 0,02% 4,4412 0,02% »
USD/PLN 3,9308 -0,10% 3,9331 -0,10% »
CHF/PLN 4,0419 0,10% 4,0450 0,10% »
EUR/USD 1,1289 0,02% 1,1291 0,02% »

dziś - środa, 10 lutego 2016

CzasDaneOkresAktualna wartość
10:30Wlk. Brytania - Produkcja przemysłowaGrudzień
20:00USA - Budżet federalnyStyczeń

dziś - środa, 10 lutego 2016

Publikacja raportu za IV kwartał 2015 roku.
Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał roku obrotowego...
Wypłata I raty zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2015, w...
Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,65 zł na akcję.
NWZA ws. odwołania członków RN oraz powołania RN w nowym składzie.
NWZA ws. zniesienia dematerializacji akcji, zmiany uchwały nr 17/2014...
NWZA ws. sprzedaży hotelu "Mercure Mrągowo Resort & SPA".
NWZA ws. odwołania i wyboru członków RN oraz zmiany statutu.
Publikacja skonsolidowanego raportu za IV kwartał 2015 roku.
NWZA ws. zniesienia dematerializacji akcji.
NWZA ws. odwołania członków RN, wyboru członków RN, zmiany statutu.
Publikacja skonsolidowanego oraz jednostkowego raportu za rok obrotowy...
Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za IV kwartał...
Wykluczenie akcji z obrotu na GPW, na wniosek spółki.

Najbliższe terminy podatkowe

15 lutego 2016 (poniedziałek) Termin złożenia deklaracji VAT-UE -
22 lutego 2016 (poniedziałek) Termin złożenia informacji CIT-ST -
22 lutego 2016 (poniedziałek)Termin zawiadomienia o wyborze/rezygnacji z uproszczonej formy wpłaty zaliczek CIT, chyba że rok podatkowy nie jest rokiem kalendarzowym -
22 lutego 2016 (poniedziałek)Termin płatności zaliczki CIT -
22 lutego 2016 (poniedziałek)Termin płatności zaliczki CIT w formie uproszczonej -

Największe zmiany (GPW)

nazwa kurs bieżący
(PLN)
zmiana ceny (%)
 • 0
 • 20
 • 40
 • 60
 • 80
 • 100
EKA 0,02 100,00
RNK 0,75 20,97
ALT 0,14 16,67
COG 0,82 12,33
HUB 1,75 9,37
ASB 1,43 7,52
HTM 5,35 7,00
EHG 2,10 6,60
nazwa kurs bieżący
(PLN)
zmiana ceny (%)
 • -100
 • -75
 • -50
 • -25
 • 0
Brak spadków
nazwa kurs bieżący
(PLN)
obrót (tys. PLN)
KGH 58,74 91 152,62
PKN 59,86 60 867,83
PEO 144,85 57 578,56
PKO 23,64 40 026,37
PZU 31,72 33 311,71
PGE 13,79 23 792,78
OPL 6,46 18 681,99
PGN 5,11 16 787,23

komentarze

title
Bez rozstrzygnięć
9 lut, 22:54
Patryk Cieśla | Dom Maklerski BZ WBK
title
Relatywna siła warszawskiej giełdy
9 lut, 18:06
Jacek Siera | Dom Maklerski BZ WBK
title
Na rynkach leje się krew
9 lut, 17:59
Michał Stajniak | XTB
Spółka dnia: Ursus
9 lut, 12:08
BM BPH
title
Rajd cen złota
9 lut, 11:59
Paweł Grubiak | Superfund TFI
Pokaż więcej
 • Copyright © 2016 Biznes.pl