Raport: prognozy finansowe

Sesja giełdowa jest zakończona. 18:07 27.05.2016

Data wystawienia:

 Od:   Do: 
Pokaż
Aktualnie brak prognoz

Nowa watchlista

zamknij

Wpisz nazwę watchlisty (max 50 znaków)

Zapisz
Anuluj

Ustaw alert

zamknij
Wystąpił błąd. Spróbuj później.
Wpisano nie poprawne dane.
Wybrany walor nie może być połączony z wybranym typem Alertu.
-
-
Zapisz
Anuluj

Nowa portfel

zamknij

Wpisz nazwę portfela (max. 50 znaków)

 • Niepoprawna nazwa
Zapisz
Anuluj

Kupno

zamknij
Przepraszamy, coś poszło nie tak
Wybierz poprawnie walor
Wybierz datę transakcji
Wybierz czas transakcji
-
Wpisz cenę zakupu
Wpisz ilość walorów
Wpisz poprawną wartość
Zapisz
Anuluj

Nowy rachunek

zamknij

Wpisz nazwę rachunku (max. 50 znaków)

Podaj nazwę rachunku
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później
Wystąpił błąd serwera. Spróbuj ponownie później
Niepoprawna nazwa rachunku
Zapisz
Anuluj

Kupno

zamknij
Przepraszamy, coś poszło nie tak
Wybierz poprawnie walor
Wybierz typ transakcji
28-05-2016, 11:55
Wybierz datę ważności transakcji
Wpisz cenę nabycia
Wpisz poprawną liczbę walorów
Zapisz
Anuluj

???

zamknij

Korzystanie z tej funkcji wymaga zalogowania

Możesz zalogować się teraz: zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? załóż konto
Zamknij
Nazwa
X

Ściągnij do pliku
|
Drukuj
|
|
Objaśnienia tabel

Notowania indeksu WIG20 prezentowane są bez opóźnień. Notowania pozostałych walorów z GPW Główny Rynek (rynek regulowany) prezentowane są z 15 minutowym opóźnieniem. Strona odświeżana jest przez użytkownika. Onet.pl dokłada wszelkich starań aby dane i informacje zawarte w Serwisie były prawdziwe i aktualne. Onet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne dane lub nieaktualne informacje zamieszczane w ramach Serwisu, co dotyczy w szczególności skutków czynności podejmowanych przez użytkowników Serwisu na podstawie jego treści.

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (84)

~BYK : Grupa Kęty prognozuje 126,5 mln zł zysku netto w '14 r.


Grupa Kęty prognozuje na ten rok 126,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 166,6 mln zł zysku operacyjnego - podała spółka w komunikacie.

W 2013 roku zysk netto wyniósł 156,9 mln zł, a operacyjny 150,6 mln zł.

"Zarząd Grupy Kęty zwraca uwagę, iż zysk netto w 2013 roku został zwiększony o kwotę 35,4 mln zł tytułem wyceny aktywa na podatek odroczony (działalność prowadzona w specjalnej strefie ekonomicznej). Nie uwzględniając tego jednorazowego zdarzenia, zysk netto prognozowany na 2014 rok jest wyższy od wartości osiągniętej w roku poprzednim o 4 proc." - napisano w raporcie.

Kęty podały, że głównymi czynnikami wpływającymi na EBIT będzie wzrost wolumenu sprzedaży oraz poprawa rentowności w Segmencie Usług Budowlanych.

Planowana na 2014 rok EBITDA to 250,5 mln zł (wobec 231,6 mln zł rok wcześniej), a sprzedaż 1,74 mld zł (w 2013 r. było to 1,59 mld zł).

Inwestycje w tym roku mają wynieść 143,2 mln zł wobec 114 mln zł rok wcześniej.

"Zarząd spółki zakłada, iż w 2014 roku nastąpi dalsza poprawa koniunktury w gospodarce światowej. W związku z powyższym wszystkie segmenty grupy kapitałowej prognozują lepsze wyniki zarówno w zakresie przychodów ze sprzedaży, jak i zysków z działalności operacyjnej" - podały Kęty.

Prognozowane przychody ze sprzedaży w poszczególnych segmentach przedstawiają się następująco: Segment Wyrobów Wyciskanych 698 mln zł (+10 proc.), Segment Systemów Aluminiowych 618 mln zł (+5 proc.), Segment Opakowań Giętkich 382 mln zł (+3 proc.), Segment Usług Budowlanych 151 mln zł (+14 proc.), a Segment Akcesoriów Budowlanych 45 mln zł (+13 proc.).

Zakładane na ten rok saldo działalności finansowej wyniesie minus 16 mln zł i bazuje ono wyłącznie na kalkulacji kosztów kredytu.

Prognoza została przygotowana przy założeniu ceny aluminium na poziomie 2.050 USD za tonę, inflacji rocznej 2,7 proc., średniego kursu USD 3,30 zł, średniego kursu euro 4,12 zł i wzrostu PKB na poziomie 2,5 proc.

Według szacunków spółki zadłużenie odsetkowe z tytułu kredytów bankowych oraz leasingu wyniesie na koniec 2014 roku ok. 334 mln zł, będzie więc o ok. 67 mln zł wyższe niż na koniec 2013 roku.

"Zarząd zakłada, iż posiadane przez spółki grupy kapitałowej linie kredytowe wraz ze środkami wypracowanymi w trakcie roku pokrywają potrzeby na finansowanie zakładanych wydatków" - napisano w raporcie.

Zarząd optymistycznie ocenia również perspektywy spółki na najbliższe lata. (PAP)
6 lut 14 08:33 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~OSTRZEŻENIE : UWAGA ! Od kilku już miesięcy jakiś mało kompetentny szaleniec na forum KGHM-u, wypisuje pod wieloma nickami komentarze o tej samej treści, celem nagonki na spadki, ponieważ prawdopodobnie ma otwartą krótką pozycję (czyli gra na spadki ), i bardzo poci się i frustruje, gdy kurs tej silnej, o niemal największej płynności na giełdzie, spółki, idzie do góry. Proszę mieć to na uwadze. Dziękuję. Pozdrawiam. P.S. prawdopodobnie po moim ostrzeżeniu, osoba ta ( jedna i ta sama !-proszę prześledzić forum KGHM-u, i cyklicznie powtarzające się jej komentarze ), zacznie wypisywać i szerzyć czarnowidztwo o tej spółce, również na forach innych spółek. P.S. Jeśli pojawi się wpis o innej treści, ale pod tym samym nickiem, co ja teraz piszę, tzn. że to nie ja, ponieważ ja tylko raz piszę. Serdecznie pozdrawiam rozumnych.
10 sty 14 15:50 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Analityk : Grupa Kęty szacuje wzrost przychodów o 11% r/r, zyski 2-3 razy wyższe w IV kw. !!!!!
Warszawa, 19.12.2013 (ISBnews) - Grupa Kęty podała wstępne prognozy wyników IV kw. tego roku, według których przychody wzrosną o ok. 11% r/r, zysk EBIT zwiększy się prawie dwukrotnie, a zysk netto - trzykrotnie w ujęciu rocznym.
"W IV kwartale - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - utrzymywał się pozytywny trend w ilości zamówień na produkty spółek grupy kapitałowej. Według szacunków spółki skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 430 - 435 mln zł, a więc będą wyższe o ok. 11% od wartości zeszłorocznych pomimo spadku cen aluminium na rynkach światowych średnio o 10%" - czytamy w komunikacie.

Cztery z pięciu segmentów biznesowych grupy kapitałowej zanotowały wzrosty przychodów ze sprzedaży, w tym: segment systemów aluminiowych i opakowań giętkich po ok. 11%, segment wyrobów wyciskanych 15%, natomiast segment akcesoriów budowlanych - o ponad 50%. Jedynie na rynku usług budowlanych utrzymuje się trudna sytuacja, która spowodowała ok. 15-proc. spadek przychodów od wartości osiągniętej w analogicznym okresie 2012 roku, podała spółka.

"Według prognozy zarządu spółki skonsolidowany zysk operacyjny czwartego kwartału wyniesie ok. 35 -37 mln zł, czyli będzie prawie 2-krotnie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Głównymi przyczynami tak dynamicznego wzrostu jest poprawa koniunktury na rynku krajowym, utrzymujący się wzrost eksportu oraz wyższa marża operacyjna w segmencie usług budowlanych" - napisano także w materiale.

Zysk EBITDA prognozowany jest na poziomie 56 -58 mln zł. Saldo działalności finansowej (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) w okresie IV kw. będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok 1,7 mln zł (wobec -2,6 mln zł w roku poprzednim), podały też Kęty.

"Zarząd spółki przypomina, iż w związku z otrzymaniem informacji od spółki zależnej Alupol Packaging S.A. o zrealizowaniu przez tę spółkę minimalnego poziomu wydatków inwestycyjnych określonego w ramach zezwolenia strefowego nr 348 (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Tychach) w kwocie 20 mln zł, nastąpiło oszacowanie oraz zaksięgowanie aktywa na podatek odroczony z tytułu przysługującego spółce zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w kwocie 11,3 mln zł. Ponadto w związku z szybszym niż zakładano obłożeniem mocy produkcyjnych przeszacowano wartości dotychczas zaksięgowanego aktywa na podatek odroczony o kwotę 9,9 mln zł. Łączna wartość dodatkowych aktywów wyniosła 21,2 mln zł. Kwota ta powiększyła w całości wynik IV kwartału 2013 roku spółki Alupol Packaging S.A , a także skonsolidowany wynik netto Grupy Kapitałowej Grupy Kęty S.A." - czytamy dalej w komunikacie.

W konsekwencji spółka szacuje, iż skonsolidowany zysk netto wyniesie około 50-53 mln zł, "a więc będzie na poziomie 3-krotnie wyższym niż w analogicznym okresie 2012 roku".

Na koniec grudnia 2013 roku dług netto Grupy Kapitałowej wyniesie ok. 215 mln zł.

Prognoza została przygotowana w oparciu o założenie średniego kursu EUR/PLN w tym kwartale na poziomie 4,19 (wobec 4,11 rok wcześniej) i kursu USD/PLN w wysokości 3,08 (wobec odpowiednio: 3,17) oraz średniej ceny aluminium w kwartale wynoszącej 1817 USD/ t (wobec odpowiednio: 2017 USD/t).

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1568 mln zł w 2012 r.

(ISBnews)
19 gru 13 10:04
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~JanNiezbedny : DM PKO BP w raporcie z 10 grudnia podwyższył cenę docelową akcji Grupy Kęty do 246 zł ze 190 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj".
Raport wydano przy kursie 221 zł. We wtorek na zamknięciu sesji kurs wyniósł 212 zł.

"W 2014 r. Kęty zakończą program inwestycyjny. Wolne przepływy mocno pójdą w górę, dając spółce do ręki pełen wachlarz strategicznych możliwości. Zakładamy korzystny mix: rosnącą dywidendę (3-4 proc. w 2014 i 7 proc. w 2015) plus nowy program inwestycyjny oraz, być może akwizycje" - napisano w raporcie.

Analitycy spodziewają się wysokiej dynamiki sprzedaży spółki wraz z nadchodzącym ożywieniem w kraju i powoli poprawiającej się sytuacji w Europie. (PAP)
18 gru 13 08:43
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Patrol : Wg. analityków Kęty przemysłowa perełka !! art.parkiet..
Przemysłowe perełki z GPW

Jacek Mysior 11-12-2013, ostatnia aktualizacja 11-12-2013 11:36
Polski przemysł wyraźnie wychodzi z dołka. Dlatego spółki z tego sektora 
mogą być jedną z ciekawszych propozycji na nadchodzące miesiące. Na kogo warto postawić?
« 1 / 6 »
Powrót do artykułu
Akcje spółki od połowy 2013 r. są w silnym trendzie wzrostowym, co zaowocowało nowymi historycznymi maksimami. Do kupna skłaniają inwestorów solidne fundamenty i obiecujące perspektywy. III kwartał był rekordowy pod względem sprzedaży, a zarząd spółki zdecydował się niedawno na drugą w tym roku podwyżkę prognozy zysku netto na 2013 r. do 155 mln zł.
Akcje spółki od połowy 2013 r. są w silnym trendzie wzrostowym, co zaowocowało nowymi historycznymi maksimami. Do kupna skłaniają inwestorów solidne fundamenty i obiecujące perspektywy. III kwartał był rekordowy pod względem sprzedaży, a zarząd spółki zdecydował się niedawno na drugą w tym roku podwyżkę prognozy zysku netto na 2013 r. do 155 mln zł.

Źródło: GG Parkiet
11 gru 13 12:01
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~a.s : Witam - nie jest tak źle .W dn25.04 zostały wygenerowane silny sygnał kup na kilku spółkach m.innymi Kety , Getin Noble Bank... Kupiłem Getin noble , ale nie wiem czy nie lepiej bym zrobił kupując Kęty .Przy wybiciu się z kanału trendowego górą powinien wzrosnąć o wysokość tego kanału .Oraz ma szanse wzrostu o wysokość drzewca .
Także sytuacja Techniczna jest dobra
30 kwi 13 08:24
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~inwestor : Kęty spółka na 2014 rekomendacja !!!
cyt..Kęty są bardzo dobrze zarządzanym podmiotem, który już w minionym roku pokazał bardzo dobre wyniki jak na trudne warunki rynkowe. W tym roku otoczenie ma szansę być bardziej sprzyjające, co z kolei powinno znaleźć odzwierciedlenie w kursie akcji.
http://www.parkiet.com
15 sty 14 13:54
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Producent : Jeśli Kęty są tak dobrze zarządzanym podmiotem to dlaczego termin realizacji zamówień z 5 tygodni urósł do 5 miesięcy? Pytanie ilu odbiorców przy takich terminach zacznie rezygnować z zamówień i przenosić się do innych hut, co w dość krótkim czasie przełoży się na kondycję spółki ?
29 sty 14 13:35 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Nasa : Dobre wiesci Grupa Kety zdobywa nowe rynki powstała spolka handlowa Kety Italia (ogłoszono dzis po 14) i zaraz po tym info ktos w 1 pakiecie kupil 4500szt akcji czyli tyle co w 2 tyg sie sprzedaje, bez watpienia bedzie proba przebicia szczytu na 230zł to tylko kwestia czasu...
22 maja 14 18:18
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Agresja : KĘTY do tej pory nie miały wzrostu zysku operacyjnego raczej spadki. Gdzie wypracowany został zysk netto ? I tu brak informacji w komentarzach, jakby żeby nie zrażać inwestorów Finanse ? aktywa Podatkowe? . W ogóle brak wyjaśnienia bez czytania Raportu.
26 mar 14 10:41
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~kulomiot : spolka obronila sie przed magiczna kwota 200zł wiec teraz jest szansa na przebicie szytu na 230zł ale pod warunkiem ze sam WIG beddzie rosł ... a na to ma wplyw juz wiele czynników
18 maja 14 13:37 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~wojtasz do ~ptoku111: korekta w Ameryce i na GPW, ale po ostatnich dniach już tylko na zielono. Kęty to bardzo dobra spółka, z dobrymi wynikami i prognozami. Myślę że 300zł. realne w styczniu.
21 sty 15 21:19 | ocena: 67%
Liczba głosów:3
33%
67%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~html : nie jest zle 10zł dywidendy to jakies 4% wiec calkiem przyzwoita dywidenda na tle innych spolek
wola zainwestowqc ta kase wiec kurs bedzie rosl
3 maja 14 16:38
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~zyta : to jest dobra firma, wyniki na koniec roku będzie miała bardzo dobre, myślę że przekroczenie 300zł. w styczniu jest realne
19 sty 15 20:32 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~grycz : Jest rekomendacja 365 zł ing to 20% wyźej od ceny obecnej i dywidenda 13zł tu jeszcze będzie się działo
15 mar 20:46 | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Przejdź do profilu

Szukaj

poniedziałek, 30 maja 2016

CzasDaneOkresAktualna wartość
01:50Japonia - Sprzedaż detalicznaKwiecień
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów w usługachMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów biznesuMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów producentówMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów w gospodarceMaj
11:00Strefa euro - Indeks nastrojów konsumentówMaj
14:00Niemcy - Inflacja HICP - wst.Maj
14:00Niemcy - Inflacja CPI - wst.Maj

Najbliższe terminy podatkowe

31 maja 2016 (wtorek)Termin złożenia deklaracji VAT-11 - osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, niebędące podatnikami VAT i niemające obowiązku składania deklaracji VAT-7, VAT-7K lub VAT-7D, dokonujące WDT nowego środka transportu -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin przekazania przez płatnika, o którym mowa w art. 26 ust 1 CIT, pobranego zryczałtowanego podatku -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin przekazania przez płatnika podatku od należności wypłaconych osobom niemającym w RP miejsca zamieszkania/siedziby z tytułu art. 21 ust 1 i art. 22 ust 1 CIT -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin złożenia deklaracji CIT-7 -
7 czerwca 2016 (wtorek)Termin płatności podatku w formie karty podatkowej -

Największe zmiany (GPW)

nazwa kurs bieżący
(PLN)
zmiana ceny (%)
 • 0
 • 20
 • 40
 • 60
 • 80
 • 100
CFI 39,85 20,76
POL 0,45 18,42
REG 0,83 12,16
08N 1,30 12,07
EDI 2,59 7,92
KSW 67,86 7,71
PBF 3,70 7,56
MLK 1,76 7,32
nazwa kurs bieżący
(PLN)
zmiana ceny (%)
 • -100
 • -75
 • -50
 • -25
 • 0
IDG 0,33 -10,81
CPD 4,69 -9,63
RSE 2,27 -9,20
IPE 2,18 -9,17
HRP 1,51 -6,79
INL 9,80 -6,67
AAT 3,18 -6,47
ENA 10,00 -6,10
nazwa kurs bieżący
(PLN)
obrót (tys. PLN)
PKO 24,80 81 326,40
PKN 69,30 60 039,28
PEO 153,15 55 890,61
KGH 62,64 52 735,14
PZU 32,50 46 647,40
PGE 12,59 38 804,68
ALR 53,98 29 903,83
PGN 5,44 24 840,33

komentarze

title
2100 pkt. znów w grze
27 maja, 22:13
Tomasz Kania | Dom Maklerski BZ WBK
title
GPW wraca do spadków, spora strata Enei
27 maja, 17:54
Paweł Grubiak | Superfund TFI
title
Podaż nieco silniejsza
27 maja, 17:38
Piotr Trzciński | Dom Maklerski BZ WBK
title
Ceny ropy tuż pod psychologiczną granicą
27 maja, 16:49
Paweł Grubiak | Superfund TFI
title
Poszerzanie grupy inwestorów
27 maja, 16:06
Emil Szweda | obligacje.pl
Pokaż więcej
 • Copyright © 2016 Biznes.pl