Komentarze (83)

Napisz komentarz
~jefajnie : Czyli na dzisiaj przedsiębiorcy nie odliczą sobie vat za paliwo i odliczą tylko 50% vat za coś, za co dotychczas odliczali 100%.
Chyba jest lepiej.
7 lut 18:18
Link do tego komentarza:
~Li : Przekręt jest oczywisty a obliczony na odwleczenie w czasie i brak chęci przedsiębiorców do grzebania w finansach i podatkach ( ponowne obliczanie, korekty deklaracji, kontrole urzędów itd ).
Ustalenie możliwości odliczania VAT za paliwo od 01.07.2015 jest oczywistym złamaniem ram ustalonych w zgodzie KE.
Po przegranych procesach ministerstwo powie możecie sobie odliczyć vat jak przedłożycie obliczenia, korekty deklaracji itd.
7 lut 18:13
Link do tego komentarza:
~Ogień : Stać was na auto burżuje to BULCIE za vat ,dlaczego zwykły obywatel tego kraju musi za wszystko płacić a burżuj zwany przedsiębiorcą nie
?
7 lut 17:01
Link do tego komentarza:
~obywatel tego komicznego kraju : A co z dziurą budżetową ? a co odliczy zwykły Kowalski ? I to jest jawne q ........estwo .
7 lut 16:47
Link do tego komentarza:
~TosiaP : Hehe to jest tak: Jeden jeleń jak usłyszy że przepisy się zmieniają na drugi dzień leci z jęzorem na wierzchu i kupuje byle kupić. I tak każden jeden hehe ;) Co chwile coś niby się ma zmienić a się nie zmienia ;) Ludzie kupują aż huczy. Można z człowieka zrobić wariata ??? Można hehe. Lećcie bo wam braknie hahaha ;)
7 lut 17:43
Link do tego komentarza:
~wac : Szczur do kanalu
7 lut 17:29
Link do tego komentarza:
~Piechota : Polsce potrzebne są poważne reformy systemowe i poważna siła sprawcza. Proponowane nam, wam albo sobie rozwiązania z kratką, siatką lub dokładką nie spowodują zmian jakościowych. To kolejny ukłon w stronę jednych obywateli naszego kraju, a może i świata (np. Pępków) kosztem drugich.
Utrzymanie i rozbudowa dróg, parkingów i eliminacja szkód wywołanych przez motoryzację finansuje się z pieniędzy podatników. Płacą ci którzy korzystają z samochodów sporadycznie, ci którzy robią to nagminnie i ci którzy stronią od motoryzacji.
Tymczasem nasi genialni politycy, ci sami, którzy ograniczają środki budżetowe gdzie tylko się da, na ochronę zdrowia, szkolnictwo czy kulturę, lekką ręką przyznają bonifikaty pieniężne tym użytkownikom dróg, którzy akurat w największym stopniu powinni się składać na ich utrzymanie i zabezpieczenie.
Gdyby jakiś menedżer polityk sprzedał zawodnika do klubu sponsorowanego przez potentata motoryzacyjnego to bym może i pomyślał no ma chłop powody by się choć trochę zrewanżować, a tak zupełnie nie wiadomo o czyj interes chodzi. Przecież naszym przedsiębiorcom można ulżyć na wiele sposobów, bez potrzeby ratowania interesów podmiotów zmartwionych nadmiarem zeszłorocznych zapasów na placach. Nie wiedzą jak? bardzo proszę: roczną bonifikatą kwotową odejmowaną od naliczonego VAT za zrealizowane usługi transportowe/dojazdowe. A jeśli ktoś realizuje przewóz i nie obciąża kosztem dotarcia swego kontrahenta to niby czemu miałby go odliczać VAT od środków transportu ?
7 lut 16:26
Link do tego komentarza:
~sfinks 53 : W tych przepisach jest jeszcze jedna pułapka.Jeśli odliczysz tylko połowę VAT to trzeba będzie płacić PIT od użytkowania pojazdu do celów prywatnych,a te zasady są mętnie określane i US zawsze znajdzie powód do zakwestionowania kosztów uzyskania przychodu oraz dochodu . osobistego użytkownika
7 lut 12:38
Link do tego komentarza:
~nieśmiały : Mieszkam na parterze kamienicy stojącej w dzielnicy miasta nie uchodzącej za ekskluzywną, więc w każdym oknie mam kratkę. Czy przysługują mi jakieś odliczenia ?
7 lut 14:11
Link do tego komentarza:
~kochałem peło ... : Niech Tusk i Szczurek zajmą się ZŁODZIEJAMI W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH.... Którzy z podatku VAT zrobili towar... .Polski skarb państw rocznie traci przez to (jest okradany) kilkanaście MILIARDÓW złotych.... .Tym panowie się zajmijcie ... a nie pierdołami i kratkami w autach... .
7 lut 15:46
Link do tego komentarza:
~polo : Kolejny dubel prawny koalicji PO PSL. Piechociński się sprzedał znów PO, a deklarował neutralny podatek Vat dla firm. To kolejny krok do patologii podatkowej i zarżnięcia małych firm w Polsce.Jakie dostosowanie do przepisów UNI.Tam jest podatek neutralny i koniec.To co zrobił Rostowski to derogacja kosztem firm polskich.Komu zależy na upadku setek tysięcy firm w tym kraju
7 lut 13:08
Link do tego komentarza:
~ZnamTemat : Przeciez my przedsiebiorcy do wasi zywiciele, dobrodzieje chlebodawcy.
Wiec cos nam sie tez nalezy. Odrobina wdziecznosci.
Chlebodawca Dobrodziej
7 lut 14:13
Link do tego komentarza:
~Janek : Popieram przeniesienie firmy do Niemiec. Myślałem o tym już w ubiegłym roku , ale teraz tylko mnie zmobilizowali do tego.
7 lut 12:49
Link do tego komentarza:
~SEBASTIAN BIELKOWSKI : JEŻELI PRZEDSIĘBORCA ZARABIA W NETTO NIECH AUTO TEŻ KUPI NETTO
7 lut 13:43
Link do tego komentarza:
~Kefir : Prowadzę jednoosobową działalność jak sporo osób w tym kraju.
Pracuję dla tego samego pracodawcy co wcześniej bo dla niego to bardziej opłacalne.
Dla mnie oczywiście mniej.
Wykorzystuję m.in. auto do celów służbowych i prywatnych.
Jeśli dobrze rozumiem zasadę - od lipca 2015 będzie można odliczyć 50 proc Vat-u za paliwo.
I co z wrzucaniem teraz FV brutto za paliwo w koszty, skoro nadal nie mogę odliczyć VAT-u ?
Natomiast od kwietnia 2014 roku będę mógł odliczyć 50 proc za serwis samochodu zamiast 100 proc.
No to mamy jak zwykle skok na kasę....
7 lut 13:38
Link do tego komentarza:
~IRL : Hm, w IRL nie ma problemu. Auto jest firmowe, to w koszty idzie wszystko (pomijam, ze nie musi byc faktura w sytarczy paragon - a kto widzial irlandzki 'paragon' to wie o co chodzi) Zreszta jest tutaj duzo firm wypozyczajacych auta - zarowno male vany - czyt osobowe z czescia ladowna i zaciemniona tylna szyba - jak i vany - rozne vany. I poprostu wypozyczasz auto a koszty wypozyczenia, paliwa itd w calosci wrzuca sie w koszty.
7 lut 13:37
Link do tego komentarza:
~DAREK : ponownie zostaliśmy wydymania przez nasz rząd .JA CHCE PRZEPISÓW UNIJNYCH W NASZYM KRAJU I KONIEC.JAK KTOŚ JEST W TEMACIE TO WIE O CO CHODZI.
7 lut 13:07
Link do tego komentarza:
~Buba : Przecież auto z kratką i homologacją N1 to ciężarówka więc chodzi o auta osobowe w działalności gospodarczej czy ciężarówki do 3.5 tony???
7 lut 12:50
Link do tego komentarza:
~Dario : czyli nas wydymali jak zwykle
7 lut 12:47
Link do tego komentarza:
~wilk : Więcej nie potrzeba już cwaniacy i znajomkowie zdążyli się zaopatrzyć w nowe auta a reszta swołoczy niech płaci haracz.
Polskie prawo to kpina
7 lut 12:45
Link do tego komentarza:
~pabloszyderca : Niech więcej nawalą przedsiębiorcom ewidencji do prowadzenia bo teraz jest za mało. Zamiast zatrudniać ludzi do roboty to trzeba ich zatrudniać do prowadzenia papierków. PKB na pewno szybko wzrośnie.
7 lut 12:43
Link do tego komentarza:
~KOLO : A ja się cieszę dzięki tej ustawie dostałem dodatkowej mobilizacji do przeniesienia działalności do Niemiec, będę miał większą emeryturę, kupię taniej auto, żal mi tylko że dziura budżetowa się powiększy, ale może jak wrócę z niemiecką emeryturą to za grosze kupię domek, bo tutaj wszystko upadnie.
7 lut 12:37
Link do tego komentarza:
~maniek : No i mamy kolejny bubel. By żyło się lepiej.
7 lut 12:36
Link do tego komentarza:
~wa : Ale co wychcecie ? to żle że będzie możliwość odliczenia VAT.
7 lut 12:05
Link do tego komentarza:
~MC : Polacy to inteligentny i przedsiębiorczy naród. Kraj by się jeszcze lepiej rozwijał, gdyby politycy pozwolili nam samym decydować, gdzie i czy mamy płacić składki ubezpieczeniowe ( zlikwidować wreszcie ZUS !!! ), jak i odliczać w całości VAT od samochodów osobowych.
7 lut 12:20
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Biznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Przejdź do profilu

Szukaj

Z ostatniej chwili

Blogi

Jarosław Skoczeń, Emmerson
Szukając nowego mieszkania zadbaj t...
W największych aglomeracjach dostępność garaży bądź miejsc postojowych jest...
Jarosław Skoczeń, Emmerson
Grant Thornton
Od 1 stycznia 2015 r. większość dek...
Od 1 stycznia 2015 r. płatnicy i podatnicy będą zobowiązani składać i przesyłać...
Grant Thornton
Milewski & Partnerzy
WIELKIE SZKOLENIE LIVE 20 GRUDNIA 2...
Już niebawem największe w historii polskiego internetu szkolenie...
Milewski & Partnerzy
FinanseTAK, MACC Partner
Optymalizacja ZUS à la UK, niczym k...
Optymalizacja ZUS, to określenie jeszcze do niedawna działało, jak magiczny...
FinanseTAK, MACC Partner