Komentarze (94)

Napisz komentarz
~profan : ZA rok przechodzę na emeryturę. Wybrałem OFE i w nim pozostanę. Prze te ostatnie 10 lat gospodarka ruszy i mimo suwaka kasa niech pozostanie w OFE. Obecnie wirtualny kapitał w ZUS mam 320000, a w OFE 23 tys przynajmniej realne i w razie czego dziecko przejmie. Pozdrawiam i wątpliwości nie mam.
10 wrz 13 09:57
Link do tego komentarza:
~xen do ~profan: Tez tak myślałem ale teraz okazuje się że dziecko nic nie przejmie.
10 wrz 13 10:03
Link do tego komentarza:
~Sh.... do ~xen: Nie tylko dziecko nic nie odziedziczy, ale wypłata z OFE zostanie podzielona zgodnie z przewidywaną długością życia na emeryturze. Będzie więc proporcjonalnie znacząco niższa niż z ZUS...
10 wrz 13 10:39
Link do tego komentarza:
~wp do ~profan: Dziecko przejmie na swoje konto w OFE ale będziesz musiał umrzeć przed pobraniem pierwszej emerytury z OFE, a te 23000 to Ci wystarczy na około 100zł dodatku do emerytury z ZUS. Niestety tak to wygląda.
10 wrz 13 13:24
Link do tego komentarza:
~już wybrałem : przecież raz juz wybieraliśmy - jedni czy byc w systemie mieszanym ZUS/OFE, drudzy OFE. dlaczego mamy wybierać jeszcze raz? brak informacji od zainteresowanego powinien oznaczać, ze zostaje w OFE, a nie odwrotnie.
10 wrz 13 12:50
Link do tego komentarza:
~ofe : to już lepiej myśleć czy zostać w kraju czy wyjechać zagranicę,
10 wrz 13 12:46
Link do tego komentarza:
~janek : Dlaczego ja mam wybierać między "AMBERGOLD" a "AMBERGOLD" ? czy tu czy tu to i tak jedno czy drugie to porażka i nic z tego dla mnie nie będzie,będzie tylko dla uprzywilejowanych a nie tych prowadzących działalność którzy w tej chwili utrzymują ten ZUS i tą naszą gospodarkę ? najlepiej w SKARPETĘ składać ale tu niema do wyboru bramki n3
10 wrz 13 12:32
Link do tego komentarza:
~spekulant : ...tyko ZUS, sami piszecie że na giełdzie się spekuluje, to co - mam powierzyć swoje srodki finansowe spekulantom. BRAWO TUSK
10 wrz 13 12:10
Link do tego komentarza:
~rubin : Polacy będą wybierać miedzy pietruszką a koperkiem.
10 wrz 13 10:56
Link do tego komentarza:
~zbynek do ~rubin: Wybrac wrescie na stolki decyzyjne POLAKOW z POLSKIM pochodzeniem z dziada pradziada wtedy beda normalne rzady a nie obiecanki ,okradanie ,brak zainteresowania aby Kowalskiemu zylo sie dostatniej. ogladanie sie tylko na wlasne 4-y litery aby zylo sie jak krolom, a zwykly Kowalski potrzebny raz na 4-y lata na wybory i wtedy wija sie,klaniaja,czestuja,obiecuja czas wrescie pogonic tych cwaniakow,te stare mumie bo nic nie zrobia dla kraju tylko dla swoich i swojej parti.POLACY do wladzy.
10 wrz 13 12:09
Link do tego komentarza:
~geszefciarz : Skąd wiecie czy pieniądze z OFE przejdą do ZUS-u? Może właśnie jest to dobry sposób na to aby wsiąkły. Cymbały.
10 wrz 13 10:04
Link do tego komentarza:
~Sh.... do ~geszefciarz: Pieniądze z OFE zasilą budżet. Do żadnego ZUS nie przejdą. Jednak, kapitał zgromadzony w OFE przejdzie do ZUS. Oznacza to tyle, że pieniądze, które odłożyłeś w OFE zwiększą podstawę zusowskiej emerytury. Jak będzie ta emerytura wysoka to już zależy od całkiem innych czynników niż gromadzony tam kapitał. System ZUS, tak jak większość systemów w Europie, również USA i Kanadzie, jest systemem kapitałowo-pokoleniowym. Aktualne składki finansują aktualnych emerytów. Jeśli funduszy brakuje to dopłaca państwo z budżetu (czyli z podatków). Jeśli państwo jest bogate to dopłaca więcej i emerytury są wysokie, najlepszym przykładem jest Norwegia. Tak więc system pokoleniowy (ZUS) jest tak dobry jak bogate i wydajne finansowo jest państwo. OFE w polskich warunkach bazują na inwestycjach krajowych więc relatywnie tyle można tam zyskać ile zarobimy jako państwo i społeczeństwo. Do tego dochodzą koszty obsługi ZUS i OFE, a w przypadku tych drugich również zysk udziałowców-założycieli. W polskich warunkach OFE były przekrętem od samego początku, miałyby przewagę na ZUS tylko wtedy gdyby w naszym kraju był nieustanny boom gospodarczy, no i tak były reklamowane i wielu w to jeszcze wierzy. Niestety, w polskim wydaniu, w czasach kryzysu kapitał zgromadzony w OFE traci na wartości znacznie szybciej niż ZUS.
10 wrz 13 10:36
Link do tego komentarza:
~Benek do ~Sh....: W ZUS nie jest gromadzony żaden kapitał.Tam tylko zapisuje sie ile kto wpłacił i powinien z powrotem otrzymać.
Zasady te (ile kto ma otrzymać ) można w każdej chwili zmienić tak jak zmieniono niedawno pomniejszając emerytury z nowego portfela o średnio 1000 zl w stosunku do starego.W tej chwili ZUS winien jest (nie ma z tych pieniedzy ani złotówki) ludziom ponad 2 bln.
10 wrz 13 11:43
Link do tego komentarza:
~emigrant : Przejzyjcie durnie na oczy u mnie
w kraju zaden sad nie wyda takiego wyroku
ze pieniadze ktore wplacam na emeryture
w dowolnie wybranej przez siebie organizacji
nie sa moimi pieniedzmi a z tego co mowia mi
znajomi u was tak zrobiono to zlodziejski kraj
z ktorego trzeba znikac zeby nie zmarnowac zycia
10 wrz 13 11:24
Link do tego komentarza:
~cncv : Klasyczna demorkacja - Wolisz by okradał Cię Rumcajs czy Janosik :)?
10 wrz 13 11:13
Link do tego komentarza:
~przemyśl to Polaku : LEPIEJ BYŁO BY DLA NARODU GDYBY PO-BOLSZEWICKA BANDA TUSKA I ROSTOWSKIEGO OKRADAŁA NAS ZE SKŁADEK EMERYTALNYCH I NIE ŁATAŁA SWOICH DZIUR...., BY PODALI SIĘ DO DYMISJI BO WYRZUCANIE MLN. NA REFERENDUM TO DALSZE WYRZUCANIE KASY W BŁOTO... SLD I BUZEK NABILI MILIARDAMI KIESZENIE OBCYCH KONCERNÓW -OFE, TUSK WIDZI ŻE ONI SIĘ OBŁOWILI WIĘC TERAZ ON I JEGO BANDA CHCĄ ŁATAĆ SWOJE DZIURY NASZYMI SKŁADKAMI, ZACHĘCAJĄ DO III FILARA - ZNAJĄC POLSKIE BEZPRAWIE DLA WYSOKO POSTAWIONYCH PRZESTĘPCÓW BĘDZIE TO KOLEJNE "AMBER GOLD" , GDY ZBIORĄ MLD-y OGŁOSZĄ UPADŁOŚĆ... BO TAK DZIAŁA POLSKIE BEZPRAWIE DLA PRZESTĘPCÓW....
10 wrz 13 07:42
Link do tego komentarza:
~przemyśl to.... do ~przemyśl to Polaku: ... sprostowanie... lepiej było by dla narodu gdyby po-bolszewicka banda Tuska i Rostowskiego NIE okradała....
10 wrz 13 11:01
Link do tego komentarza:
~Albin : OFE to nie zabezpieczony , prywatny folwark Balcerowicza i jego kolesi. Młodzi ludzie zmuszeni zostali do płacenia przez skrajnie liberalne, reakcyjne, prawicowe i kapitalistyczne państwo na prywaciarskie, zbrodnicze pijawki. - prowadzace swój luksusowy i beztroski żywot ! Osobnicy ci obracają nie swoimi pieniędzmi PO całym świecie. Będzie wesoło kiedy dojdzie do wypłacania emerytur z OFE a okaże się ze żadnych pieniędzy tam nie ma POnieważ zostały roztrwonione lub zasilily osobiste konta różnych Malinowskich, Mordasewiczów, Balcerowiczów , Gomułek itp niszczycieli, wyzyskiwaczy i oprawców polskiego społeczeństwa !l
10 wrz 13 10:55
Link do tego komentarza:
~wert : I dlaczego psioczycie, a nie robicie nic. Rzygam jak słyszę wasze stękania, frajerzy-do roboty za 1200 i nie narzekać, macie coście wybrali ale brak wam jaj by cokolwiek zmienić, najważniejsze, że w kauflandzie żubr po 1,89. Ciule.
10 wrz 13 10:34
Link do tego komentarza:
~st.dziadek : ZUS wiemy co to jest! ale OFE to nic innego jak dobre posady dla rodzin i znajomych zakładających ten fundusz.Czy sa jakieś osoby,które biorą emerytury z OFE? Jak na razie jest wielką niewiadomą.Oby nie jak ten AmberGOLD!
10 wrz 13 10:33
Link do tego komentarza:
~okidoki : jakim zyciowym wyborem? przyjdzie inna partia i wyrzuci to wszystko na smietnik, a gdy 20-30 latkowie beda szli na emeryture to do tego czasu zmieni sie 500 rzadow a w kraju pozostana niedobitki bo reszta wyjedzie
10 wrz 13 10:27
Link do tego komentarza:
~POmeryt : hodzi o to rzeby POddani zdyhali szypciej w bulu i nendzy
10 wrz 13 10:26
Link do tego komentarza:
~janet : ja nie zbieram w zadnym funduszu. od lat odkladam pieniadze w sejfie domowym. czesc w złocie,ale wieksza czesc w banknotach. nawet niewiem ile tam jest bo zajeloby mi to sporo cennego czasu.niestracilam nigdy ani grosza na jakies zusy itp. instytucje. jak dziecko dorosnie ,ma teraz 13 lat, dam mu polowe majątku. oczywiscie nie mieszkam w polsce.
10 wrz 13 10:20
Link do tego komentarza:
~hh36 : To kolejna głupota, kolejne bajanie,
ludzie; niczego nie wybieracie,
o niczym nie zdecydujecie,
bo tak jak było 15, 10, 5 lat temu i jest teraz, że rządząca elita robi kolejny skok na kasę, a następnie kiedy zmieni się sytuacja to o czym dziś macie "decydować" nie będzie miało ŻADNEGO znaczenia,
dziękuję za uwagę.
10 wrz 13 10:15
Link do tego komentarza:
~Ricardo : Typowa socjotechnika. Nie zastanawiamy się, czy w ogóle coś sensownie robimy, tylko nad wariantami narzuconymi przez rząd (czyli pozwalamy ratować rząd kosztem OFE). Dla stabilności sytuacji należałoby chyba rezygnację z OFE przyjmować od tych, którzy tego wyraźnie chcą i liczba rezygnacji znacząco spadnie a dopływ środków do OFE będzie większy .Przecena rynku akcji będzie wtedy mniej prawdopodobna.
10 wrz 13 09:57
Link do tego komentarza:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Onet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Przejdź do profilu

Szukaj

Z ostatniej chwili


Blogi

Jarosław Skoczeń, Emmerson
Polska powinna awansować, gdyby dec...
Gdyby o wynikach meczów podczas Euro 2016 miały przesądzać ceny mieszkań, to...
Jarosław Skoczeń, Emmerson
Kuba Karliński
Działki z warunkami zabudowy – czy ...
Ziemia od lat jest traktowana jako sprawdzone aktywo inwestycyjne. Mizerne...
Kuba Karliński
Milewski & Partnerzy
Nie pracuj nigdy więcej chyba, że b...
Wczoraj rozpoczęło się niesamowite szkolenie Never Work Again w Londynie i...
Milewski & Partnerzy
Grant Thornton
Rewolucja w opodatkowaniu telefonów...
Unia Europejska szykuje rewolucję w opodatkowaniu VAT tzw. telefonów na kartę...
Grant Thornton
  • Copyright © 2016 Biznes.pl